paznokcie-podolog
Podologia

Wrastające paznokcie u stóp – bagatelizować?

To przypadłość, która dotyczy mnóstwa ludzi w naszym społeczeństwie. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zarówno osób, które konkretnie podchodzą do tematu i dbają o paznokcie, ale też takich, które pomimo prawidłowego podejścia do higieny i pedicure, nadal mają problemy z wrastającymi paznokciami.

Kraków - leczenie wrastającego paznokciaBrzmi to może banalnie, ale może prowadzić do poważnego ograniczenia komfortu w codziennym życiu. Ogólnie ludzie z tendencją do wrastających paznokci u stóp powinny się nastawić na to, żeby nosić możliwie najbardziej wygodne obuwie, takie które nie będzie uciskało dużych palców w stopach. Co więcej, trzeba też w miarę możliwości – latem unikać chodzenia w obuwiu pełnym, żeby stopa mogła oddychać. Nie zawsze jednak sam dobór obuwia będzie się dobrze sprawdzał. Czasami bowiem trzeba będzie uciec się do innych metod, które trzeba będzie mocno przemyśleć pod kątem tego, co mamy dostępne w naszym zasięgu. Czasami dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi, która kryje się pod nazwą pedicure kosmetyczny. Tak naprawdę, większość problemów z wrastającymi paznokciami to po pierwsze – sprawa genetyki. Może to być dziedziczne. Ale druga rzecz, jeśli paznokieć nam wrasta, a my nie potrafimy samodzielnie dobrze go wyciąć, no to zaczyna się wrastające błędne koło. Bo jak źle wycinamy, to paznokieć będzie źle odrastać, czyli wrastać, czyli powodować dyskomfort. I jeśli czegoś z tym nie zrobimy no to nie ma szans na to, żeby się uwolnić od takiej niekomfortowej przypadłości.

Dlatego faktycznie dobrze udać się na pedicure kosmetyczny. Specjaliści od tej dziedziny zaproponują nam specjalne rozwiązanie. Założenie specjalnych klipsów – płytek, które odpowiednio „nakierują” rosnący paznokieć w taki sposób, by ten nie wrastał i tym samym nie sprawiał żadnych trudności w chodzeniu, funkcjonowaniu i tak dalej. A to się tylko przełoży na konkretne podejście do tematu, bo odczujemy od razu i poprawę komfortu i poprawę generalnie zadowolenie z całego naszego funkcjonowania na co dzień. Warto także zaznaczyć, ze takich specjalistów jest coraz więcej więc to co kiedyś, jeszcze parę lat temu mogło uchodzić za swoistą egzotykę, teraz jest już coraz powszechniej dostępną usługą. Nie ma się czego wstydzić, bo medyczny pedicure naprawdę mocno może uratować skórę. Nie tylko tę przy paznokciach, chodzi tu raczej o przenośnię i eliminację ograniczeń, które będą się wiązały z bardzo wieloma wyrzeczeniami. Warto zgłębić temat, jeśli ktoś ma problemy natury podologicznej, nie tylko z samymi paznokciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *