cytryna
Zdrowie

Domowe metody na walkę z miesiączkowymi dolegliwościami

Fizjologia także potrafi dać w kość, a przykładem takiego (bolesnego) działania są dolegliwości miesiączkowe. Każda kobieta w okresie menstruacji ma prawo czuć się gorzej. W takich sytuacjach nie ma na co czekać – bycie męczennicą okresu nie jest żadnym wielkim wyczynem. Tym jest walka z nieprzyjemnymi objawami, która jak się okazuje może być prosta i skuteczna. W dzisiejszym artykule prezentujemy szeroką gamę metod domowych na pozbycie się oraz ograniczenia dolegliwości związanych z miesiączką. Zapraszamy do lektury!

Ból brzucha

Bolesna miesiączka zgodnie z badaniami statystycznymi dotyka blisko 40% pań. Wśród nich najpopularniejszym i najbardziej męczącym objawem są silne bóle brzucha. Powstają one na skutek skurczy macicy – skurcze te z kolei służą pozbyciu się złuszczającej błony śluzowej. Tego rodzaju dolegliwość utrzymuje się zazwyczaj w pierwszych dwóch dniach miesiączki. Aby zapobiec tego typu dolegliwościom należy regularnie pić ziółka, jednak nie w trakcie okresu, a na kilka dni przed jego rozpoczęciem. Do pomocnych ziół zaliczamy m.in. nagietek, rumianek, rozmaryn, miętę, melisę oraz kozłek lekarski.

Ziołolecznictwo, choć w modzie nie musi być wystarczające w pokonaniu bólów miesiączkowych. Z pomocą może nam przyjść masaż. Okrężne ruchy wokół pępka oraz gładzenie dłońmi bocznych stref brzucha z pewnością rozluźni mięśnie i przyspieszy oczyszczanie macicy, co prowadzi do zaprzestania kolejnych bolesnych skurczów. Efektywność masażu jest tym większa, jeśli skorzystamy z olejku z rumianku rzymskiego, bądź cyprysowego.

zioła

Choć większość kobiet uważa, że czekolada to antidotum na dolegliwości miesiączkowe, to w praktyce okazuje się, że specjaliści uznają inne formy menu – pomocne w tym czasie. Dowiedziono naukowo, iż zwiększenie wapnia w organizmie może obniżyć aktywność skurczową macicy, a zatem w menu każdej pani nie może zabraknąć ryb, mleka, warzyw strączkowych oraz orzechów.

Można też poczytać więcej o innych lekach jak:

https://www.allecco.pl/hemorigen-femina-20-tabletek-powlekanych-obfite-miesiaczki.html
https://www.allecco.pl/gynauaxil-2-g-10-glob-dopochwych.html
https://www.allecco.pl/summavit-fe-30-kapsulek-zelazo.html

Mocne krwawienie

Specjaliści potwierdzają, iż zastosowanie większej niż 10 ilości podpasek na dobę świadczy o wyjątkowo obfitym krwawieniu. Kluczem do zapewnienia sobie komfortu w takich sytuacjach jest wybór nieco droższych, ale skuteczniejszych tamponów i podpasek o maksymalnej chłonności. Ważne w tego typu sytuacjach jest również odpowiednie zbilansowanie diety. Tracąc sporą ilość krwi warto postawić na menu wyposażone w zwiększoną ilość żelaza. Przyda się także duża liczba witamin oraz innych minerałów, które z pewnością ograniczą intensywność krwawienia.

struktura

W momencie krwawienia zakazuje się brania kąpieli – może to spowodować zwiększenie intensywności, a wtedy jedynym ratunkiem jest pomoc medyczna. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby korzystać jak najczęściej z prysznica. Orzeźwiający prysznic w chłodnej wodzie nie tylko zredukuje krwawienie, ale także poprawi nasz nastrój psychiczny. Na zakończenie ważna rada – nie wolno zapominać o wypoczynku. Odpowiedni relaks z pewnością poprawi poziom naszego komfortu psychicznego, który jest niesamowicie ważny w tym jakże trudnym dla każdej kobiety czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *