Dieta,  Zdrowie

Dlaczego warto pić czerwoną herbatę?

Czerwona herbata cieszy się jeszcze większą sławą nie jedynie pośród wielkich amatorów herbatek, jednak także osób, jakie w sposób szczególny pragną zadbać o własne zdrowie. Herbata, o jakiej mowa jest dobra w odchudzaniu, pozytywnie oddziałuje na stopień cholesterolu – niewątpliwie wnosi do własnego systemu dużo dobrego. To z kolei powoduje, iż należałoby przyjrzeć jej się bliżej.

Czym jest herbata czerwona oraz herbata pu-erh?

Nazwy herbata pu-erh oraz czerwona herbata wykorzystywane są zamiennie, co niezupełnie jest odpowiednie, ponieważ tylko herbata uprawiana w prowincji Yunnan z wielkolistnej odmiany herbaty – wynikającej z Indii – Camellii Assamici, skrzyżowanej z chińską Camelią Sinensis może oznaczać się pu-erhem. Nazwa herbaty wychodzi od nazwy miejscowości Pu-er, znajdującej się oczywiście w chińskiej prowincji Yunnan.

Historia czerwonej herbaty. Gdzie się ją tworzy?

Chociaż jest parę rodzajów czerwonej herbaty, właściwie wszelkie tworzone są na jednym zakresie – południowo-wschodnich Chin oraz Tajwanu. Własną przygodę zaczęła blisko VII wieku p.n.e. w prowincji Yunnan na południu Chin, do dziś dodatkowo tak się określa jedna spośród największych form tego napoju. Tworzona jest z opadłych liści tejże samej rośliny, z jakiej tworzy się zarówno zieloną, białą, jak oraz czarną odmianę. Po zgromadzeniu jest poddawana okresowej, jednak intensywnej fermentacji, jakiej zawdzięcza własny atrakcyjny smak oraz zapach.

Czerwona herbata określa stopień cholesterolu

Do tejże chwili wykonano tylko parę badań, jakie pokazały, iż czerwona herbata lepiej sprawdza się w obniżaniu złego cholesterolu od zielonej. Na pewno w najbliższych latach naukowcy będą próbowali to stwierdzić. Wykonano także doświadczenia na zwierzętach, jakie dokładnie przedstawiły, iż czerwona herbata obniża stopień złego cholesterolu LDL, podnosi stopień odpowiedniego cholesterolu HDL i może zminimalizować stopień trójglicerydów we krwi.

Czerwona herbata, natomiast odchudzanie

W zestawieniu do czarnej herbaty, w czerwonej procesy fermentacji zachodzą krócej. Dzięki temu ma ona więcej polifenoli oraz enzymów. Są to wartości, jakie wspierają mechanizm odchudzania. Wspierają one trawienie, normalizują wytwarzanie żółci, także intensyfikują również zamianę tłuszczów w energię. Czerwona herbata wspiera trawienie, jednak wybieranie jej jako jedyną metodę odchudzania, nie spowoduje, iż zrzucimy nadmierne kilogramy. Napar winien być stosowany jako dodatek do odpowiednio dostosowanej diety. Aby dostrzec rezultaty, rozpocznij spożywać artykuły mniej kaloryczne oraz do tego spożywaj blisko 5-6 filiżanek dziennie czerwonej herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *