Zdrowie

Apteka, czyli jaki jest najlepszy sposób na kaca?

Co to jest kac? 

Kac to inaczej złe samopoczucie spowodowane spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu. Wszystko dzieje się za sprawą etanolu, substancji znajdującej się w tym trunku, która ma decydujący wpływ na stan upojenia alkoholowego. Kac powoduje: pogorszenie samopoczucia, ból głowy, zwiększoną wrażliwość na hałas oraz światło, wymioty, osłabienie, potliwość, biegunkę, a w najgorszym razie drgawki i zaburzenie równowagi. Alkohol szkodzi florze jelitowej, dlatego tak ważne jest, by przywrócić jej pierwotny stan, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania.


Czy są skuteczne lekarstwa z apteki na wyleczenie kaca? 


W przypadku nasilających się objawów kaca, warto odwiedzić pobliską aptekę oraz zakupić lek 2 KC Restart. Zawarta tam witamina C odpowiada za mniejsze uczucie zmęczenia. Z kolei magnez pomaga utrzymać równowagę elektrolitową, która została całkowicie zaburzona. Innym składnikiem występującym w składzie leku jest potas odpowiadający za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego czy mięśni. Środek ten posiada prawie każda apteka, jednak trzeba pamiętać, aby nie nadużywać lekarstwa i zażywać je zgodnie z receptą (najczęściej 2 saszetki dziennie). Dodatkowo, produkt zalicza się do stosunkowo tanich (ok. 9 złotych), stanowiąc doskonały sposób na kaca. 

Jak w przyszłości uniknąć kaca?


Aby uniknąć kaca zaleca się posiłek przed planowaną imprezą. Alkohol spożywany na “pusty żołądek” nie należy do najlepszych rozwiązań. Jedną z kluczowych zasad, o jakiej każdy powinien wiedzieć to mieszanie trunków. Wódka w połączeniu z winem lub piwem ma destruktywne skutki i potrafi po dłuższym czasie dać o sobie znać dosłownie każdemu. Inną ważną regułą zapobiegającą późniejszym nieprzyjemnym następstwom jest popijanie alkoholu wodą. Złe rozwiązanie to słodkie soki, nie mówiąc o napojach gazowanych. Znajdujący się w nich dwutlenek węgla przyspieszają wchłanianie się substancji! Do innych powszechnie stosowanych sposobów należy zagryzanie. Tutaj również można popełnić kardynalny błąd, jedząc produkty zawierające w składzie sól, np. chipsy, frytki, paluszki czy krakersy. Sól odpowiada za zatrzymywanie wody w organizmie, jednocześnie blokując naczynia krwionośne i podnosząc ciśnienie krwi.

Przy współpracy: https://www.apteka-rozana.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *